Dobra decyzja to taka, która doprowadzi mnie do sytuacji, w której powinnam się znaleźć. Bardzo podobają mi się te słowa i wiem, że ich interpretacja zależy w 100% od tego co kryje się w naszym wnętrzu. Bo skąd mam wiedzieć, że właśnie tu powinnam się znaleźć? Niezależnie od tego czy podejmujesz decyzję dotyczącą swojej dalekiej przyszłości, czy wybierasz popołudniową przekąskę możesz ją oprzeć na obawie, lęku lub pragnieniu dobra dla siebie. Przykład: masz ochotę na coś słodkiego, decydujesz się przygotować sobie zdrowy, bezcukrowy deser na bazie owoców ponieważ … A. nie chcesz przytyć i źle wyglądać, B. nie chcesz dostarczać swojemu organizmowi niezdrowego cukru, ulepszaczy i emulgatorów i przetworzonych składników, które znajdują się w sklepowych słodyczach.
Jeśli motorem mojej decyzji jest pragnienie dobra dla siebie mogę być pewna, że jej efekt zaprowadzi mnie do miejsca w którym powinnam się znaleźć.
Skoro już wiesz dlaczego tu jesteś, ciesz się swoją decyzją. Na długie jesienne wieczory przygotuj sobie deser, który ucieszy Twoje podniebienie, dostarczy kilku zdrowych składników a przede wszystkim będzie owocem Twojej miłości do siebie samego. 🙂
Wilgotne ciasto dyniowe z polewą czekoladową
Składniki:
- 2 szklanki musu z pieczonej dyni piżmowej
- ½ szklanki mąki jaglanej
- ½ szklanki mąki kokosowej
- 120 g rafinowanego oleju kokosowego
- 1/3 szklanki wiórek kokosowych
- ½ płatków migdałowych
- 1/3 szklanki niełuskanych nasion konopi
- 1 łyżeczka cynamonu,
- 1/2 łyżeczki kurkumy,
- 1 stołowa łyżka kakao lub karobu,
- 10 daktyli,
- 2 duże, dojrzałe banany,
Dynie myjemy, kroimy w kawałki bez skóry, pieczemy do miękkości w temp 200 st C. Po Wyciągnięciu blendujemy na krem. Zmniejszamy piekarnik do 150 stopni C. W wysokim naczyniu miksujemy banany, daktyle, dodajemy rozpuszczony olej. Dokładnie mieszkamy z musem dyniowym. W 2 misce łączymy mąki, zmielone orzechy, wiórki kokosowe, karob (kakao) i cynamon. Dokładnie mieszamy. Formę do pieczenia smarujemy olejek kokosowym, wysypujemy w środku kaszę manną lub bułkę tartą, obtaczamy. Wylewamy ciasto, wkładamy do piekarnika i w 170 stopniach pieczemy przez 25-30 minut.
Polewa czekolawadowa:
- 50 g rafinowanego oleju kokosowego
- 4 łyżki stołowe mleczka a najlepiej śmietany kokosowej (lub coconut creme)
- 2 łyżeczki kakao
Olej rozpuszczamy, dodajemy mleczko kokosowe, kakao i mieszamy dokładnie do uzyskania gładkiej, gęstej masy. Polewamy ostygnięte ciasto.
Smacznego! 🙂
Jeśli chcesz pogłębiać swoją wiedzę w dziecinie odżywiania i stosowania żywności konopnej:
- Kup książkę „Konopie w kuchni”
- Przyjdź na spotkanie Konopie w kuchni
- Masz pomysł na promowanie żywności konopnej? Jesteś producentem lub promujesz taką żywność? Skontaktuj się ze mną w sprawie współpracy: kontakt@smilingpoon.pl